Wakacje we własnym ogrodzie – pomysły na niezapomniane lato

0

Niekoniecznie musisz wsiadać do samolotu, żeby jechać na wakacje. Wakacje we własnym ogrodzie są tańsze i nadal komfortowe.

wakacje w swoim ogrodzie

Wakacyjny wypoczynek jest czasem problemem. Większość biur nie ma wystarczającej ilości ofert. A kiedy już się pokażą, to po prostu są zbyt drogie lub niektóre miejsca są po prostu zbyt zatłoczone. Ponadto dla wielu osób, niegdyś popularne miejsce na wakacje, nie jest już dostępne ze względów bezpieczeństwa. Co więc zostało? Proponujemy odmianę. Co powiesz na znany ośrodek wypoczynkowy, w którym kot domowy rezerwuje leżak?  Proponujemy wypoczynek we własnym ogrodzie na tarasie, balkonie. Takie wakacje stają się hitem.

Wygodny sprzęt ogrodowy umila beztroskie spędzanie czasu

Pobyt w domu przynosi realne korzyści. Nie ma potrzeby niekończącego pakowania bagażu i walki z zamkiem walizki, która jest zdecydowanie za mała. Zamiast tego możesz pomyśleć o tym, jak wyposażyć ogród lub balkon. I to jest świetne. Ponieważ tutaj nie potrzebujemy jednorazowego materaca powietrznego, ale mebli, które stanowią czynnik zabawy całym rokiem. Ogród w domu i balkon to wakacyjne miejsca na co dzień, zawsze dostępne po pracy i oczywiście w weekendy. Możesz więc wydać tutaj trochę więcej pieniędzy, aby prywatny luksusowy hotel przetrwał lata:

  1. Meble ogrodowe – każdy kto posiada ogród z tarasem powinien zainwestować w meble wypoczynkowe. Rzeczy wykonane z rattanu lub technorattanu przeciwstawiają się okresom złej pogody i są po prostu wygodne. Wyposażone w poduszki, mogą służyć do wypoczynku, opalania się, ale także do świętowania w gronie rodziny z przyjaciółmi. Istnieją również praktyczne siedzenia i leżaki na balkon, które nie pozostawiają nic do życzenia. Co powiesz na kombinację siedziska narożnego z siedziskiem, które można złożyć i schować z pudełkiem? Z pewnością znajdziesz ciekawe drewniane meble ogrodowe, które tworzą wyjątkową atmosferę.
  2. Ochrona przed słońcem – aby powstało uczucie prawdziwego urlopu, oczywiście ochrona przeciwsłoneczna jest koniecznością . Markizy lub żagle przeciwsłoneczne są bardzo popularne, a parasol z dobrą podstawą zawsze jest użyteczny. Istnieją markizy do balkonów z praktycznymi elementami zaciskowymi, z którymi nawet właściciel nie może nic zrobić. Żagle słoneczne w miarę możliwości z reguły są zakotwiczone w ścianie.
  3. Radość z kąpieli – w zależności od wielkości ogrodu nie powinno zabraknąć basenu. Obecnie istnieje prawie niezliczona ilość modeli na każdą kieszeń. W przypadku większych basenów nie należy jednak zapominać o pompie, a przykrycie jest niezbędne. Każdy, kto chce czegoś trwałego i nie ma nic przeciwko basenom, może zbudować staw kąpielowy. Stawy nie zajmują dużo miejsca i w zupełności wystarczają do ochłodzenia. Czy to w basenie, czy w oczku wodnym, po kąpieli możesz po prostu zrelaksować się na dmuchanym materacu. A co robią urlopowicze na balkonie? Dla nich może być brany pod uwagę stary dobry brodzik. Jeśli  powierzchnia balkonu na to pozwala, to w każdym sklepie ogrodniczym dostępne są prostokątne donice. Uzbrojone, pracują jako oczko wodne lub fontanna. Są niezwykle stabilne, mieszczą kilka wiader wody i wystarczają, aby schłodzić nogi. 
  4. Zabawa w wodzie, kiedy brakuje miejsca – może ogród został już tak zaaranżowany, że nie ma wolnego miejsca? W takim przypadku prysznic ogrodowy może być zbawienny i pozwala się ochłodzić.
  5.  Kominek z grillem – dobrego grilla nie powinno zabraknąć na balkonie czy w ogrodzie.

W zależności od sytuacji wyposażenie placu zabaw może znaleźć się w ogrodowym repertuarze. Zazwyczaj zawsze jest miejsce na siatkę do badmintona. Siatka zawieszona nieco wyżej posłuży również do siatkówki na trawie. A jeśli dzieci chcą się wspinać, trampolina ogrodowa jest środkiem do celu.

Spontaniczne wycieczki i wyprawy są koniecznością

Wakacje w domu przynoszą pewne ryzyko, a gwarancja pogody nie jest zapisana ustawą. Prawdopodobnie tylko dzieci lubią liczyć krople deszczu i skakać w kałużach. Należy zaplanować kilka wycieczek:

Wakacyjny raj kąpielowy

W każdym regionie jest stosunkowo łatwo dostępny raj kąpielowy dla dużych i małych miłośników wody. Tę wizytę zdecydowanie należy zaplanować jako część wakacji. Żadna walka na basenie ani w domu nie zastąpi basenu ze sztuczną falą, zjeżdżalni i tropikalnych wrażeń pod szklanym dachem. Nawiasem mówiąc, są tu również strefy saun i masaży, w których rodzice mogą odpocząć po zabawie najmłodszych.

Parki rozrywki

Oczywiście, nie należy ich odwiedzać, gdy pada deszcz, ale wizytę warto zawsze zaplanować. W większości krajów znajduje się mały lub duży park z wieloma atrakcjami.

Kino – warto wziąć pod uwagę

Kiedy na dworze jest chłodno i mokro, dobrym pomysłem jest wyjście do kina.

Park wspinaczkowy może być atrakcyjny

Strach przed wysokością nie ma tu szans. Cała rodzina dobrze się bawi i nawet zrzędliwe nastolatki odkrywają na nowo swoje dzieciństwo.

Wspaniałe imprezy we własnym ogrodzie

Wakacje to czas dla rodziny – ale czy to nie obejmuje przyjaciół? Szczególnie tego lata wakacje w domu są naprawdę idealne na uroczystości w ogrodzie. Chociaż może zaistnieć potrzeba przekupienia członków rodziny płci żeńskiej nie kochającej piłki nożnej, to mimo wszystko powinna odbyć się bibka:

  • Impreza piłkarska – raz w okresie letnim dom wakacyjny powinien zostać wykorzystany do kibicowania imprezy sportowej. Ogród, telewizor, rodzina i przyjaciele, w bezpośrednim sąsiedztwie lodówka, kominek z grillem i zaopatrzenie w chipy.
  • Barbecue party – działa również bez piłki nożnej. Co powiesz na fajną imprezę przy grillu z najlepszymi przyjaciółmi? W końcu mistrz grilla musi zaprezentować kulinarne zdolności kilka razy w roku.
  • Impreza dla dzieci – może potomstwo będzie obchodziło urodziny w okresie wakacyjnym? Oczywiście najmłodsi mogą również świętować z przyjaciółmi i pokazać dorosłym, jak świętować w obecności dorosłych.

Wniosek: Kolejki turystyczne? Nie w tym roku!

W tym roku nie ma zrzędliwych wczasowiczów w bufecie, rezerwacji ręczników na basenie i obcokrajowców, których naprawdę nie chcemy widzieć. W tym roku wakacje odbędą się w domu i możesz ustalać własne zasady. Na tym etapie nie można jednak zagwarantować, czy leżak zostanie zajęty przez potomstwo, czy kota domowego. Niezależnie, i tak urlop w ogrodzie lub na balkonie będzie udany.

Dodaj komentarz