Meble do salonu – na jakie warto wydać pieniądze?

0

Salon to wnętrze, które w większości domów pełni funkcję wypoczynkowo-reprezentacyjną. Z tego względu warto go wyposażyć w odpowiednio dopasowane meblowe.

meble-w-salonie,-ktore-kupic

Meble w salonie muszą gwarantować użytkownikom optymalną wygodę, a jednocześnie być wystarczająco funkcjonalne i atrakcyjne wizualnie. Oczywiście należy je zawsze dopasować do wdrożonego stylu aranżacyjnego np. skandynawskiego, angielskiego czy industrialnego. 

Musimy pamiętać o wyeksponowaniu elementów dekoracyjnych

W każdym salonie najważniejszą rolę odgrywa oczywiście zestaw wypoczynkowy składający się z miękkiej kanapy i co najmniej dwóch foteli. Do wyboru mamy liczne modele obite przyjemną w dotyku tkaniną albo szlachetną skórą. Wymagany jest ponadto stolik kawowy (np. stolik kawowy Paged Dub), który świetnie nadaje się do picia kawy, czytania gazet, a nawet korzystania z laptopa. Alternatywę stanowi solidna ława – nieoceniona w sytuacji, gdy regularnie przyjmujemy gości i organizujemy przyjęcia. Kolejnym pożądanym meblem jest ergonomiczna szafka przeznaczona do ustawienia dużego telewizora, komputera albo innego sprzętu multimedialnego. Na uwagę zasługują zwłaszcza szafki RTV drewniane, gdyż doskonale łączą w sobie wysoką trwałość, estetyczny wygląd i praktyczny charakter. Na koniec trzeba jeszcze wspomnieć o regale słupkowym oraz komodzie z szufladami. Oba meble są idealnie przystosowane do przechowywania i eksponowania książek, drobnych bibelotów ozdobnych czy zdjęć rodzinnych.

Dodaj komentarz