Kwiecień obfituje w niezbędne prace ogrodnicze w ogrodach ozdobnych i przydomowych. Sprawdź trzy najważniejsze zadania

0

W kwietniu w ogrodzie zawsze jest wiele do zrobienia. Siew, sadzenie i pielęgnacja: przy tak długiej liście prac ogrodniczych łatwo się przytłoczyć. Aby upewnić się, że nie zapomnisz o ważnych pracach w swoim ogrodzie dekoracyjnym lub kuchennym, przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie trzech najważniejszych rzeczy.

obowiazkowe-prace-wiosenne

obowiazkowe-prace-wiosenne

Wiosenna pielęgnacja trawnika

Gdy tylko żonkile są w pełnym rozkwicie, tytułowy trawnik zaczyna ponownie rosnąć. Na początku sezonu należy najpierw nakarmić go niewielką ilością nawozu do trawnika i skosić z powrotem na umiarkowaną wysokość. Dwa do trzech tygodni po nawożeniu zaleca się skosić trawę krótko i wertykulować trawnik. Jaka jest z tego korzyść? Ostrza wertykulatora usuwają mech i strzechę, przywracając korzeniom trawy wystarczający dopływ tlenu. Zaraz po wertykulacji należy wysiewać dodatkowe nasiona trawy w łyse miejsca zielonego dywanu. Dzięki temu Twój trawnik pozostanie pełen życia i będzie się świetnie prezentował w nowym sezonie.

Wysiew nasion w ogródku warzywnym

Kiedy gleba trochę się nagrzeje w kwietniu, naprawdę można zacząć siać nasiona w ogródku warzywnym. Wśród warzyw, które możesz zasiać w tym miesiącu na grządce warzywnej, znajdują się kalafior, groszek, marchewka, rzodkiewki, szpinak i sałata. Najlepszym sposobem na przeciąganie rzędów jest najpierw naciągnięcie sznurków i przeciągnięcie po nich motyki. Umieszczając nasiona w rowkach, pamiętaj o przestrzeganiu zalecanej głębokości siewu i określonej odległości między rzędami dla każdej odmiany warzyw. Aby zapoznać się z przeglądem, zapoznaj się z naszym kwietniowym kalendarzem siewów i sadzenia. Możesz również wystawić wstępnie wyciągnięte sadzonki kalarepy, boćwiny lub pora na zewnątrz.

Źródło: zazielniacze.pl

Sadzenie roślin w ogrodzie ozdobnym

Kwiecień to także idealny miesiąc na sadzenie wielu roślin ozdobnych do ogrodu. Sadzenie wiecznie zielonych krzewów, takich jak rododendron, traw ozdobnych, takich jak srebrzysta chińska, oraz roślin okrywowych, takich jak dzióbek żurawi, należą do zadań na wiosennej liście zadań do wykonania. Aby zapewnić im pomyślny wzrost, kluczowe znaczenie ma dobre przygotowanie gleby. Dokładnie spulchnij glebę, usuń chwasty i w razie potrzeby wsyp trochę kompostu. Glebę gliniastą można spulchnić gruboziarnistym piaskiem, dzięki czemu jest bardziej przepuszczalna.

Na przykład rododendrony uwielbiają, gdy gleba została wzbogacona kompostem z liści i próchnicą kory przed sadzeniem. Kula korzeniowa powinna również wystawać około cala z ziemi. Niezależnie od tego, czy sadzisz krzewy, trawy czy byliny, przed wyborem miejsca rozważ indywidualne potrzeby roślin. Zachowaj odpowiednią odległość między sąsiadami i podlewaj swoją nową dumę i radość dobrze po zasadzeniu.

Źródło: https://www.mygarden.com/garden-practice/3-most-important-gardening-jobs-april-38274

Dodaj komentarz