Influencerzy, którzy inspirują nas bielą w domu

0

Z roku na rok przewidywania, że biel podbije świat wnętrz szturmem okazały się trafione. Pragnienie stosowania prostych rozwiązań skłoniło nas do ponownego przyjrzenia się kolorowi często postrzeganemu jako zimny i kliniczny.

salon inspirowany bielą

Świeże wersje odcieni nie są sterylne – wyselekcjonowane odcienie złamanej bieli w kolekcji Heritage są pełne ciepła i głębi. Pomagają nam tworzyć przestrzenie do odpoczynku i refleksji, spokoju i koncentracji. Co więcej, biel zapewnia nieskomplikowane płótno do eksperymentowania z kolorem w innym miejscu i jest jednym z najbardziej elastycznych odcieni – do pracy w dowolnym pomieszczeniu i dowolnym kolorze. Nic dziwnego, że niektóre z największych wschodzących gwiazd mediów społecznościowych krzyczą o bieli. Tutaj weźmiemy pod uwagę cztery z nich, aby zajrzeć do ich domów i dowiedzieć się, jak dobrze się bielą.

Użyj odpowiedniej bieli, aby uzyskać lepsze światło

Bierzemy pod lupę duży dom, który jest ciemny. Wprowadzimy neutralne jasne kolory, które naturalnie odbijają to, co mamy w pokojach i sprawią, że wydadzą się one weselsze od tych w ciemnych kolorach, z którymi eksperymentowaliśmy w przeszłości! Dzięki wyrazistemu i czystemu stylowi, który jest zgodny z założeniem życia na wsi i rozpoznawalnej estetyce, opartej na technice neutralnej metody nakładania warstw  wyjaśniamy: Używamy odcieni tonalnych, aby nadać naszym bielom ciepło i zainteresowanie. Bawimy się różnymi wykończeniami farb, aby dodać teksturę i głębię. Standardowa biel wyglądałaby zbyt nowocześnie! W kuchni w sercu każdego wiejskiego domu stosujemy delikatną biel, podobnie na ścianach i stolarce, aby uzyskać kolor, który pozwoli kluczowym elementom mebli, takim jak stół jadalny, zająć centralne miejsce. Wisząca naścienna szafka w stylu vintage z upcyklingu w kolorze białym i przezroczysty szklany żyrandol na suficie dodadzą mu wyglądu. Wnętrza to nasza prawdziwa pasja i wreszcie jesteśmy w punkcie, w którym myślimy, że mamy właściwą równowagę między ukłonem w stronę trendów, a oddaniem hołdu historycznemu dziedzictwu naszego domu.

Pozwól swoim meblom mówić

Covid spowodował, że wielu z nas zmieniło sposób dekorowania wnętrz w ciągu ostatnich kilku lat. Spędzaliśmy więcej czasu niż kiedykolwiek pracując w domu, a salon stał się miejscem, w którym spędzaliśmy większość dnia. Wcześniej pokój był pomalowany na ciemno i zaczęliśmy uważać, że jest zbyt przytłaczający. Chcemy lżejszej i bardziej przestronnej przestrzeni, w której chcemy spędzać czas, więc wybraliśmy kolor tętniący życiem z lekką nutą żółtego, aby dodać odrobinę ciepła. Wnętrze z wyraźnym wentylatorem nad głową i jaskrawą pomarańczową sofą, białe tło pozwala urządzeniom i meblom mówić i tworzy uspokajające tło dla ich intensywnego życia. Najważniejsza wskazówka. Upewnij się, że reszta pokoju ma odpowiednią teksturę, aby ożywić biel i sprawić, by nie wydawała się płaska. Pomyśl o drewnianych podłogach, aksamitnych sofach i tkanych poduszkach. Prosta lampa podłogowa wyposażona w ciepłą żarówkę może złagodzić nastrój w pomieszczeniu również wieczorem!

Otwórz przestrzenie i zmniejsz hałas

Każdy, kto próbował udekorować pokoje od strony północnej, napotyka to samo wyzwanie – jak mogę zmienić naturalnie ciemną przestrzeń w jasną? To jest problem, z którym zmierzamy się zmierzyć. Możemy usunąć ściany lub wymienić okna, zwykle jednak mamy konkretny budżet na stworzenie wymarzonego wnętrza, więc wybieramy najłatwiejszy i najbardziej opłacalny wybór – farbę! Wybieramy czystą biel bez szarych pigmentów, aby uzyskać czysty i świeży efekt, którego brakowało w pokojach.

Bardziej niż kiedykolwiek staramy się tworzyć domy z większą przestrzenią i mniejszym hałasem, wnętrza, które są coraz bardziej modne. Biel daje nam idealne płótno, aby znaleźć spokój i stworzyć ponadczasową przestrzeń. Jeśli chodzi o dodawanie stylowych akcentów do bieli, to ​​chodzi o uwzględnienie koloru, tekstury i kształtu, czy to w odważnym czerwonym wazonie, lśniących mosiężnych teksturach, czy też w kwiatach i zieleni. Kiedy pracujesz z bielą, kusząca jest myśl, że wszystko idzie po myśli, ale tutaj wszystko idzie nie tak. Znajdź swój styl i trzymaj się tematu!

Użyj bieli jako pustego płótna

Jesteśmy wielkimi fanami używania białych i neutralnych kolorów farb na ścianach, aby stworzyć puste płótno, które prezentuje ciekawe meble. Następnie dodajemy różne tekstury i warstwy do tkanin i dzieł sztuki!  Farba to dopełnia i sprawia, że ​​pokój wydaje się przestronny i świeży!

Trzy kolejne sposoby na zachwyt bielą

  1. Dopasuj białe ściany do białych listew, aby uzyskać jednolity i stylowy wygląd. Nie tylko ukryje brzydkie listwy przypodłogowe, ale również doda wysokości przestrzeni. W przeciwnym razie wybierz coś mocnego, skupiając oczy w górę i robiąc biały pop.
  2. Eksperymentuj z bielą w różnych wykończeniach, aby dodać tekstury i zainteresowania: luksusowo gładki matowy aksamit na ścianach świetnie wygląda w zestawieniu z drobną skorupką jajka na stolarce. 
  3. Na koniec rozważ wyposażenie i meble wykonane z ciemnych materiałów i odważnych kolorów, równoważące biel i tworzące głębię.

Przybij neutralnie

Nadal nie masz pewności, która biel pasuje do Twojej przestrzeni? Przejrzyj nasze artykuły w tym temacie.

Zaangażuj się w kolor

Dulux nie tylko pięknie wygląda, ale także wspaniale czuje się pod palcami dzięki aksamitnie matowemu wykończeniu ścian i skorupce jajka o delikatnym połysku na stolarce. Wypróbuj już dziś, zamawiając tester lub zdecyduj się na kolor, wybierając puszkę swojej farby. Dziel się swoimi eksperymentami z bielą.

Dodaj komentarz