Ogrodnictwo na małych przestrzeniach: zalety ogrodu podwieszanego

0

Rośliny są obecnie nieodzownym elementem wyposażenia naszych domów i przestrzeni na zewnątrz. Dom udekorowany roślinami i kwiatami w rzeczywistości będzie prezentował świeży i gościnny wygląd, a także szczególnie odprężającą i miłą atmosferę. Niestety przestrzenie są coraz ciaśniejsze i nie zawsze mamy możliwość udekorowania ich wazonami i donicami. Ale po co rezygnować z tego zielonego akcentu, który może dawać tyle radości? Odkryjmy razem zielony ogród na tarasie, balkonie, patio!

ogród-podwieszany-na-balkonie

Udekoruj swój dom, taras balkon z donicami ozdobnymi

Zielone rozwiązania dla osób o ograniczonej przestrzeni

W wielu przypadkach wystarczą sztuczki, by cieszyć się kolorem doniczek i przyjemnością roślin, przydatnymi rozwiązaniami pozwalającymi wykorzystać nawet najmniejsze przestrzenie, takie jak małe balkony, które są niczym innym jak otworami wentylacyjnymi czy widokami. W jaki sposób?

Doniczki wiszące:

Efektowna i zabawna alternatywa dla klasycznych wazonów, oryginalny system do aranżacji roślin zarówno w domu jak i na balkonie, na tarasie czy pod werandą z widokiem na ogród.

Wazony ścienne:

Skuteczne rozwiązanie, aby mieć mały ogródek w domu, ale jednocześnie wykorzystać ściany, które są niczym innym jak dużą i dobrze widoczną przestrzenią, która zbyt często grozi zapomnieniem i pozostaniem anonimowym.

Wazony ścienne idealnie nadają się do wniesienia elegancji nawet na zewnątrz domu: dlaczego nie powiesić ich na ścianach tarasu lub w ogrodzie? Twoje przestrzenie zewnętrzne nabiorą uroku i koloru.

W jakich przypadkach odpowiedni jest ogród wertykalny ?

  • Jeśli pozioma przestrzeń, którą mamy do dyspozycji, jest szczególnie mała.
  • Jeśli mamy w domu małe dzieci, mogą upuścić roślinę
  • Jeśli mamy w domu zwierzęta, które potrafią jeść kwiaty lub bawić się ziemią
  • Jeśli masz w domu centralne ogrzewanie, bo trzymanie kwiatów na ziemi jest równoznaczne z wysuszeniem ich po kilku dniach
  • Jeśli chcesz ożywić szczególnie nagi róg.
  • Również w przypadku doniczek wiszących i ściennych konieczne będzie dobranie roślin odpowiednich do rodzaju światła i ekspozycji. Jakie rośliny i kwiaty nadają się do powieszenia? Dowiemy się w kolejnym poście!

Wiszący ogród: wszystkie możliwości dzięki wiszącym doniczkom

Podobał Ci się nasz artykuł? Odkryj wszystkie wskazówki dotyczące podwieszanego ogrodu:

Również w przypadku doniczek wiszących i ściennych konieczne będzie dobranie roślin odpowiednich do rodzaju światła i ekspozycji. Jakie rośliny i kwiaty nadają się do powieszenia? Dowiemy się w następnym poście!

Dodaj komentarz