W lecie wynoś rośliny doniczkowe na zewnątrz

0

Daj roślinom doniczkowym wakacje, przynosząc je latem na zewnątrz. Możesz pomóc roślinom doniczkowym w zapewnieniu sezonowego światła słonecznego i lepszej cyrkulacji powietrza, tymczasowo wynosząc je na zewnątrz.

latem wynosimy rośliny na zewnątrz

DLACZEGO WYNIEŚĆ ROŚLINY DONICZKOWE NA ZEWNĄTRZ?

Wynoszenie roślin doniczkowych na zewnątrz na lato może przynieść korzyści niektórym rodzajom roślin z różnych powodów. Prysznice deszczu mogą pomóc w pozbyciu się wszelkich zanieczyszczeń z liści. Chociaż oczywiście nadal ważne jest regularne czyszczenie liści roślin doniczkowych szmatką i wodą.

Zwiększenie intensywności światła zachęci również do nowego i zdrowego wzrostu.

ŚWIĘTA ROŚLIN DONICZKOWYCH

Jednak nie wszystkie rośliny skorzystają na zmianie scenerii. Klimat niektórych obszarów nie jest odpowiedni dla delikatnych roślin, takich jak storczyki, dlatego zwykle trzyma się je w pomieszczeniach.

Rodzime środowisko wielu roślin doniczkowych nieco się różni, ale wiele z nich rośnie na dnie lasu. Oznacza to, że otrzymują ciepło i znajdują się pod baldachimem wysokich drzew. Dlatego, podobnie jak w pomieszczeniach, staraj się naśladować ich otoczenie, utrzymując rośliny w miejscu, w którym natężenie światła jest odpowiednie.

Kaktusy, sukulenty, krotony, węże, monstera i begonie są wśród roślin doniczkowych, które można przynosić na zewnątrz na słoneczne miesiące.

KIEDY JAK?

Ważną rzeczą do zapamiętania jest nie tylko wynoszenie roślin doniczkowych na zewnątrz od razu. Zamiast tego należy je przygotować poprzez aklimatyzację lub hartowanie. Kiedy ryzyko mrozów mija, odczekanie dodatkowych kilku tygodni jest najlepszym rozwiązaniem, aby zapewnić roślinom doniczkowym mniejsze ryzyko wstrząsu termicznego.

Warto również pamiętać, że jeśli Twój ogród jest wyeksponowany lub skrajny, hodowanie roślin doniczkowych z przesuniętym w czasie okresie wegetacji jest idealne.

Przygotuj rośliny doniczkowe na wakacje, umieszczając je w osłoniętym miejscu na dzień i przynosząc na noc do domu przez pierwsze dwa tygodnie, a następnie możesz je zostawić na zewnątrz na resztę lata.

DBAĆ

To dobry moment, aby sprawdzić, czy rośliny doniczkowe są ukorzenione, czy też trzeba je przesadzić do nieco większego pojemnika.

Pozostawianie roślin doniczkowych na zewnątrz nie ma sensu, jeśli bryła korzeniowa nie ma wystarczającej powierzchni do prawidłowej wegetacji. Nadal będą potrzebowały regularnego podlewania, ponieważ mogą szybciej wysychać w pojemnikach, zwłaszcza jeśli doświadczamy długich, suchych okresów.

Podczas podlewania pomocne jest również podawanie nawozu do roślin doniczkowych, aby uzyskać zastrzyk składników odżywczych dla zdrowego, silnego wzrostu.

Miej oko na mszyce i inne szkodniki, zwłaszcza przed ponownym wstawieniem do domu i ponownym mieszaniem z innymi roślinami doniczkowymi.

Jeśli chodzi o sprowadzenie roślin doniczkowych z powrotem do domu, zanim nastanie ryzyko powrotu mrozu, wykonaj szybką kontrolę pod kątem szkodników, a także martwych, uszkodzonych i chorych liści.

Reasumując:

Daj swoim roślinom doniczkowym wakacje, przynosząc je na zewnątrz na lato. Przy odpowiedniej pielęgnacji i trosce Twoje rośliny domowe mogą dobrze się rozwijać dzięki letniemu słońcu, cyrkulacji powietrza i letnim prysznicom.

Dodaj komentarz