Wyjdź ze starego! Urzeczywistnij swój pomysł na stylowy salon, aby odrodzić swój dom

0

Oczekuje się, że w kolejnych latach rynek artykułów wyposażenia wnętrz osiągnie apogeum. To oczywiste, że wiele osób inwestuje w remont swoich domów i nietrudno to zrozumieć dlaczego tak jest. Jeśli jesteś szczęśliwy w swojej przestrzeni, wszystko wydaje się działać lepiej.

stylowy salon

Twój salon pod wieloma względami jest centralnym elementem Twojego domu. Dlatego ważne jest, aby go odnowić, szczególnie, jeśli masz zły stan – bla. Na szczęście istnieje kilka kluczowych wskazówek, które pomogą Ci to zrobić łatwo i skutecznie.

Zapoznaj się z naszymi kilkoma najlepszymi pomysłami na styl salonu.

Postępuj zgodnie z określoną paletą kolorów

Jeśli jesteś zmęczony tymi samymi, brzęczącymi beżowymi odcieniami lub mieszanką kolorów, które po prostu nie pasują do siebie, wybierz coś bardziej skoordynowanego. Jednym z naszych najlepszych pomysłów na styl salonu jest wybór palety kolorów i praca z nimi.

Zazwyczaj paleta kolorów będzie miała jeden dominujący odcień z dwoma lub trzema akcentami kolorystycznymi. Jeśli jesteś osobą wizualną, udaj się do lokalnych sklepów, które posiadają szablony palety kolorów i zdobądź kilka próbek farb, które pomogą Ci wybrać. Następnie zabierz ze sobą te kolory i kup nowe farby, które zastosujesz w swoim salonie.

Znajdź pomysły na salon, który pasują do Twojego stylu

Jedną z najważniejszych rzeczy do zapamiętania podczas przeglądania pomysłów na styl salonu jest: wybór stylu, który przemawia do Ciebie osobiście. Innymi słowy, wydaje się, że uspokajająca paleta zieleni morskiej i jasnego błękitu dobrze pasuje do salonu, dla Ciebie może wydawać się nie na miejscu, jeśli nie jest to Twój styl. Co więcej, prawdopodobnie będziesz chciał ponownie to zmienić, zanim się zorientujesz.

Jeśli nie jesteś pewien, jaki styl dekoracyjny pasuje do Twoich osobistych upodobań, poszukaj informacji. Sprawdź przykłady online lub wybierz czasopisma do przejrzenia. Jeśli to pomoże, wytnij zdjęcia i stwórz tablicę wizyjną, aby uzyskać wizualny przykład pomysłów na styl salonu, który najbardziej Cię interesuje.

Wybierz punkt centralny

Masz problem z pracą z ogólnymi pomysłami na styl salonu? Jeśli nie lubisz dobierać kolorów i wzorów, po prostu wybierz główny element i pracuj w oparciu o niego.

Na przykład, jeśli masz wspaniały zabytkowy zegar dziadka, poszukaj tam inspiracji, aby znaleźć tony i wzory, które dobrze go zaakcentują. Lub, jeśli masz dzieło sztuki, które absolutnie kochasz, wyciągnij stamtąd kolory i użyj ich, aby wybrać poduszki akcentujące, dywaniki i inne.

Wyjdź ze starego, wejdź do nowego

Zanim zaczniesz realizować którykolwiek z tych pomysłów na styl salonu, ważnym krokiem jest usunięcie bałaganu. W rzeczywistości możesz całkowicie zmienić przestrzeń, po prostu pozbywając się brzydkich lub nieaktualnych przedmiotów, na które po prostu nie ma już miejsca.

Zaoszczędzisz trochę miejsca, Twój salon od razu będzie wydawał się większy, przewiewny i mniej chaotyczny. Następnie będziesz mógł kupić kilka kluczowych elementów, takich jak nowe grafiki lub poduszki akcentujące.

Dobrym rozwiązaniem na pozbycie się zbędnych przedmiotów w salonie może być proste przeniesienie do innego pokoju w którym mogło ich brakować. Jeśli masz jakieś większe rzeczy do przeniesienia, przeczytaj więcej o pozbywaniu się starych rzeczy na naszym forum .

Zacznij dekorowanie!

Jeśli masz dość tego samego starego wyglądu w swoim salonie, możesz go odnowić bez przeprowadzania gruntownego remontu. Teraz, gdy masz już kilka pomysłów na styl salonu, aby zacząć, nadszedł świetny czas na dekorowanie! Rozejrzyj się po naszym blogu, aby znaleźć więcej pomocnych pomysłów! 

Dodaj komentarz