Listwy do kabin prysznicowych ze stali nierdzewnej – czy to dobry wybór?

0

Projektowanie oraz urządzanie łazienki często wymaga od nas nie tylko zmysłu estetycznego, ale także umiejętności znajdowania najbardziej praktycznych rozwiązań. Jak wiadomo, łazienka jest przede wszystkim pomieszczeniem użytkowym, wobec czego to właśnie jego funkcjonalność jest tutaj decydująca.

kabina łazienkowa i listwy stal nierdzewna

Warto zatem pamiętać, że o tym, czy wnętrze rzeczywiście będzie w pełni użytkowe i komfortowe, stanowi nie tylko wysoka jakość najważniejszego wyposażenia – równie istotne są niepozorne elementy wykończeniowe, takie jak listwa prysznicowa.

Jaką funkcję pełni listwa do kabiny prysznicowej?

Montaż kabiny prysznicowej wymaga dokonania określonych pomiarów oraz zachowania szczególnej ostrożności – jeśli nie będziemy pamiętać o jej odpowiednim uszczelnieniu, w szybkim tempie możemy dopuścić do tego, że wilgoć będzie się rozprzestrzeniać po całej łazience. To zjawisko z kolei może łatwo doprowadzić do powstawania pleśni, która jest bardzo szkodliwa dla zdrowia. 

Listwa do prysznica w dużej mierze służy właśnie temu, żeby ograniczyć przedostawanie się wilgoci z kabiny. Za jej pomocą jesteśmy w stanie w taki sposób wyodrębnić tę przestrzeń w łazience, że będzie nie tylko doskonale podkreślona, ale także zabezpieczona. Przykładowo listwa podłogowa do prysznica umożliwia utworzenie wymaganego kąta nachylenia w przypadku odpływu liniowego. Mówimy tu o sytuacji, kiedy nie posiadamy brodzika – zamiast tego jest on wykonany bezpośrednio na podłodze, z niewielkim nachyleniem, co pozwala na swobodne spływanie wody. Listwa brodzikowa umożliwia zatem uzyskanie wymaganego spadku i jednocześnie kamufluje krawędź płytek, wobec czego wnętrze jest w pełni estetyczne.

Z kolei profil do szyby prysznicowej służy do stworzenia obramowania kabiny prysznicowej – innymi słowy, to podstawowy element montażu szyb. To doskonały sposób, by z powodzeniem wstawić szklane ścianki i tym samym sprawić, że łazienka będzie się prezentowała jak z najlepszego apartamentu w hotelu.

Listwa pod prysznic – stal nierdzewna

Choć może się wydawać, że listwa wykończeniowa do brodzika czy też profil do montażu szyby prysznicowej to małoznaczące elementy, które niezbyt rzucają się w oczy, to jednak warto pamiętać, że ze względu na miejsca, w jakich są mocowane, pozostają doskonale widoczne. Trzeba zatem zadbać o to, by ich wygląd nie odstawał od zaplanowanej aranżacji, a wręcz ją znakomicie uzupełniał i jeszcze bardziej podnosił estetykę pomieszczenia. Listwa spadkowa bądź listwa do szyby powinna zatem spełniać określone standardy.

Oczywiście liczy się nie tylko wygląd. Przede wszystkim, montując takie części wykończeniowe, musimy mieć gwarancję, że inwestujemy w produkty, które posłużą nam przez lata. Dlatego właśnie najczęściej wybieranym i najpopularniejszym wariantem jest listwa kabiny prysznicowej wykonana ze stali nierdzewnej. Stal to niezwykle wdzięczny i zarazem uniwersalny materiał, który dobrze współgra także z innymi tworzywami – a już szczególnie ze szkłem i ceramiką, a przecież to właśnie one są najczęstszym wyborem do łazienki. Ponadto nie da się odmówić stali elegancji, która wynika poniekąd ze swojego rodzaju surowości. Zastosowanie listew wykonanych ze stali wcale nie musi sprawić, że wnętrze stanie się optycznie „zimne”. Wystarczy umiejętne połączenie dodatków, by ocieplić łazienkę. Szczególnie polecanym rozwiązaniem są profile wykonane ze stali polerowanej. Dzięki tej technice obróbki połyskiwanie listew daje przyciągający oko efekt.

To, co najbardziej przemawia na korzyść stali nierdzewnej, to jej fizyczne parametry. Ten metal jest niezwykle trwały i solidny, a przy tym odporny na uszkodzenia. Jeśli nasz profil spadkowy brodzikowy jest wykonany z tego materiału, możemy być pewni, że przez wiele lat zachowa swój kształt i ładny wygląd. Dodatkowo stal nierdzewna znakomicie radzi sobie z wilgocią, a nie da się ukryć, że to decydująca cecha w przypadku łazienki. W końcu na kabinę prysznicową codziennie spada spora ilość wody. Warto też zaznaczyć, że listwa przybrodzikowa oraz listwa do szyby prysznicowej są łatwe w montażu.

Dodaj komentarz