Akcesoria i wyposażenie każdego dobrze funkcjonującego ogrodu

0

Ścianka ogrodowa ogranicza posesję, zapewnia większe bezpieczeństwo i zapewnia prywatność. Oprócz tych celów istnieje kilka argumentów przemawiających za zbudowaniem ściany z kamieni, która stylowo wpasuje się w projekt ogrodu.

ogród z basenem

Kamienie ścienne ogrodowe

Jeśli masz ogród ze skarpą lub stromym nasypem, mur oporowy jest właściwym wyborem. Zwykle jest on rozłożony stosunkowo szeroko i masywnie, dzięki czemu może wytrzymać nacisk dużych ilości ziemi. Ściany oporowe zapewniają, że skarpy lub nasypy nie zapadają się ani nie zsuwają. 

Dzięki naszej szerokiej ofercie asortymentu znajdziesz odpowiednią cegłę na każdy teren i każdy gust. Wybierz tą, który Ci się podoba. 

Uwaga: Czy znasz system deskowań PERI DUO? Z jednej strony można w ten sposób skutecznie formować fundamenty, ściany, kolumny i sufity, z drugiej strony jest idealny do ogrodnictwa i architektury krajobrazu do realizacji murów oporowych i ogrodowych, oczek wodnych i schodów.

 Gabiony

Twarde jak skała, wszechstronne maszyny oparte są na prostym, ale pomysłowym systemie. Purystyczne kosze druciane wypełnione kamieniami, które okazują się niezwykle solidnymi i wszechstronnymi elementami w aranżacji ogrodu. Gabiony można rozłożyć szybko i bez użycia narzędzi, co pozwala w krótkim czasie uczynić ogród interesującym. 

Czy możemy przedstawić podniesione kosze z gabionów, kamienne filary, ścianę gabionową i nasz pojemnik na śmieci? A może bardziej interesuje Cię klasyczne ogrodzenie gabionowe? 

Oferujemy również meble gabionowe takie jak ławki ogrodowe, skrzynka na listy, a nawet garaż na kosiarkę zautomatyzowaną. Kosze gabionowe występują w wielu kształtach, rozmiarach oczek i rozmiarach. Siatka druciana wykonana ze stali nierdzewnej tylko czeka na wypełnienie wybranym przez Ciebie kamieniem. Kamienie naturalne lub gruz z recyklingu to dobry wybór do wypełnienia. Nie zapominaj, że kamień powinien być większy niż wybrana siatka. Przekonaj się o różnych zastosowaniach gabionów. 

Bramy i ogrodzenia – nieruchomość w zasięgu wzroku

Każdy, kto je otwiera, zna dobre uczucie powrotu do domu. Ogrodzenia i bramy ograniczają Twoją własność i tworzą poczucie przynależności. Czy to w ogrodzie, na podwórku przed domem czy na tarasie – w Sklepie znajdziesz odpowiednie produkty do swojego ogrodu. Ogrodzenia to bardziej stabilny wariant, który oferujemy jako nowoczesne maty dwudrążkowe, ogrodzenia drewniane lub wykonane z tworzywa sztucznego.

Ochrona prywatności – stwórz więcej prywatności

Ekran prywatności zwiększa prywatność w Twojej nieruchomości. Element wykonany z drewna, metalu, WPC lub w formie gabionu jest nie tylko praktyczny, ale również dekoracyjny. Daj się zainspirować różnorodnością systemów ochrony prywatności w naszym sklepie.

Podnoszone kosze – ogrodnictwo na wyższym poziomie

Podniesione donice są obecnie na ustach wszystkich. I słusznie, ponieważ kompaktowe drewniane skrzynki mają wiele dobrych właściwości, które sprawiają, że są popularne wśród małych i hobbystycznych ogrodników: chronią plecy podczas sadzenia, podlewania, zbioru i pielęgnacji, ponieważ pracujesz na ergonomicznie prawidłowej wysokości.

Kolejna zaleta podnoszonego legowiska: ogranicza do minimum występowanie ślimaków i innych gadów. Można również sadzić podniesione rabaty gęściej niż tradycyjne rabaty, ponieważ w rogach i na krawędziach mogą znajdować się rośliny pnące. Zapewniają one nawet dodatkową ochronę przed szkodnikami. 

Głowa zaczyna się na wysokości – dzięki podniesionym łóżeczku maluchy mogą zrobić to duże

Wiele kwiatów, ziół i warzyw dobrze czuje się na wyższym poziomie . Prawie nie ma roślin, które nie wolą rosnąć wyżej. Jeśli podniesione łóżko jest prawidłowo wypełnione, działa jak naturalne ogrzewanie . Dlatego kwitną w nim wszystkie rośliny, które lubią ciepło. Dotyczy to szczególnie wiosennych kwitnących kwiatów. Podwyższona grządka jest prawie idealnie odpowiednia dla kultur mieszanych , ponieważ połączenie ziół i kwiatów obiecuje zdrowe rośliny i obfite zbiory. 

Wskazówka: Jeśli chcesz cieszyć się bujnym, zielonym ogrodem o każdej porze roku, powinieneś zapoznać się z kalendarzem ogrodowym. 

Świeże, nie spryskane i bardzo zdrowe 

Nawet spirale ziołowe to podniesione skrzynki. Są bardzo popularne wśród ogrodników świadomych ekologicznie, ponieważ wyższa i kręta konstrukcja powoduje, że w większości można zrezygnować ze stosowania pestycydów. Oprócz zalet ogrodnictwa przyjaznego dla pleców, podwyższone skrzynki, donice w formie spirali ziołowej odstrasza również gryzonie i ślimaki.  

Zaprojektuj swojego ziołowego ślimaka indywidualnie z nadzieniem pasującym do Twojego ogrodu. W grę wchodzą na przykład kamienie i elementy szklane w różnych kolorach i kształtach, a także kora drzewna czy drewno.   

Kamienie są generalnie dobrym wyborem, ponieważ tworzą zrównoważony mikroklimat . Spirala ziołowa magazynuje energię słoneczną w ciągu dnia, a wieczorem oddaje ją w postaci ciepła do ziemi. Dzięki dodatkowemu ogrzewaniu gleby i optymalnej podaży składników odżywczych Twoje rośliny będą rosły lepiej i zdrowiej.

Spirale ziołowe – doskonale wyhodowane warzywa i zioła

Spirala ziołowa lub ślimak ziołowy to mały ogródek ziołowy, do którego zwykle można wejść ze wszystkich stron. Są wszechstronne i łatwe w montażu. Cechą charakterystyczną spiral ziołowych jest odwrócona spirala wykonana z naturalnego kamienia, cegły lub gabionu. Dzięki spiralnemu kształtowi powierzchnia grządki jest większa i oferuje wystarczająco dużo miejsca na kilka stref, w których mogą swobodnie rosnąć rośliny o różnych preferencjach. Niezależnie od tego, czy jest bogaty w składniki odżywcze, czy raczej ubogi, w cieniu lub słońcu, dobrze zorganizowany ślimak ziołowy może stworzyć idealne warunki dla wszystkich roślin. Spirala ziołowa jest idealna nie tylko do zrywania świeżych ziół, ale również szykownie wygląda w ogrodzie. 

Ciekawym rozwiązaniem przy użyciu doniczki są bukiety sztucznych kwiatów. Genialnie poprawiają one wygląd wnętrza i nadają mu świeżości. Dużym atutem jest fakt, że mogą utrzymywać swój piękny wygląd nawet przez kilka lat!

Dodaj komentarz