Doniczki z gałązkami do dawania lub trzymania

0

Zamiast kwiatów ciętych lubię podarować znajomym lub rodzinie rośliny. Plastikowe doniczki nie są ładne, więc zwykle owijam je czymś w rodzaju juty (płótno) i zawiązuję ładnym sznurkiem. Niedawno próbowałem zmienić przeznaczenie pojemników na detergent do prania i ubrałem je w gałązki – spodobały mi się wyniki.

na tarasie

donice na tarasie ozdobne

Materiały eksploatacyjne: mała piła (opcjonalnie), juta, pojemnik o prostym boku, gałązki lub małe gałęzie, które są dość proste, sznurek jutowy, pistolet do klejenia lub sznurek. Zbierz stos gałązek i przytnij je do mniej więcej tej samej długości; będziesz chciał, żeby były trochę wyższe niż twój pojemnik. Możesz zrezygnować z piły i złamać je, jeśli chcesz. Weź długi kawałek sznurka (około półtora metra) i na środku sznurka zacznij wiązać sznury. Zawiąż blisko jednego końca gałązek, pojedyncze węzły powinny wystarczyć.Po sprawdzeniu długości ponownie zawiąż gałązki na drugim końcu. Przykryj pojemnik o prostych ściankach paskiem juty (płótno). Złożyłem pod dolną krawędź i wsunąłem górną krawędź. Zabezpieczyłem go pistoletem do kleju, ale można było go zszyć lub zawiązać sznurkiem. Nie musisz być doskonały, i tak się to pokrywa. Po prostu wkładam plastikową doniczkę do tej, ale jeśli sadzisz kwiatek w tym pojemniku, pamiętaj, aby wybić otwory spustowe w dnie. Teraz po prostu owiń gałązki i zawiąż.

Inny przykład – doniczka mozaika

Mam słabość do potraw i na każdej wyprawie zazwyczaj znajduję garncarza, który robi kolorowe garnki i przywozi do domu. Zbieram również stare naczynia w pięknych kolorach i wzorach z pchlich targów i wyprzedaży. Kiedy się łamią, nie mogę znieść ich wyrzucenia. Zacząłem je ratować co najmniej dziesięć lat temu, chowając je w piwnicy w nadziei, że wykorzystam je do pracy nad mozaiką. Zaintrygowała mnie technika pique assiette, która wykorzystuje odłamki potłuczonych naczyń do tworzenia nowych rzeczy – niezależnie od tego, czy są to nowe wazony, garnki, ściany czy budynki. Aby dowiedzieć się więcej o sztuce mozaik, wyszukaj w Internecie te słowa kluczowe: Maison Picassiette Ty także zainspirujesz się do ratowania potłuczonych naczyń!

Wykonanie doniczki pokrytej mozaiką to bałaganiarski projekt, który najlepiej wykonać na zewnątrz lub w miejscu, które może ulec zamoczeniu i zabrudzeniu. Daj sobie kilka dni na ukończenie tego projektu. Najpierw połamiesz swoje naczynia na małe kawałki zwane odłamkami. Za pomocą podobnej do kleju substancji zwanej mastyksem przymocujesz je do garnka. Na koniec wypełnisz puste przestrzenie zaprawą, która utrzyma je na doniczce.

Dodaj komentarz