Umebluj salon, aby nadać mu świeży i bardziej elegancki wygląd

0

Nie ma to jak w domu! Powrót do swojego domu jest zawsze przyjemnością, zwłaszcza gdy wiele zrobiliśmy, aby go poprawić, umeblować i sprawić, by był wygodny i gościnny. Jednak może nadejść czas, kiedy nasze cztery ściany będą nas irytować i poczujemy niepohamowane pragnienie wniesienia do środka powiewu świeżego powietrza!

salon-nowoczesnie-urzadzony

Tobie też to się przytrafiło? Bez strachu. Nie ma potrzeby większych prac i interwencyjnych, wystarczą małe sztuczki , odrobina pomysłowości i kilka rad, aby Twój salon zyska nowy, świeży i nowoczesny wygląd, którego szukałeś!

Tworzenie przestrzeni dla nowej harmonii

Nie trzeba powtarzać, że pierwszą interwencją do wykonania jest uwolnienie przestrzeni od zbyt wielu przedmiotów, rzeczy lub mebli, które są tam z przyzwyczajenia, które faktycznie obciążają i ciemiężą środowisko. Przejrzyste powierzchnie, łatwe do czyszczenia i większe przestrzenie, które pozwalają na prostą zmianę ustawienia mebli lub wprowadzenie nowego elementu są ważne. Sprawdźmy, czy stolik kawowy lub kolorowa pufa między narożnikami lub regał, który tworzy mały kącik do czytania, być może stary fotel dziadka, który teraz nadaje eleganckiego stylu retro. Czy to wszystko nam jest potrzebne?

Nowy kolor, nowy wygląd

Kolejnym magicznym akcentem na zmianę salonu jest kolor. Odmalowanie całego pokoju jest w rzeczywistości trochę trudne, ale możemy pomyśleć o interwencji tylko na jednej ścianie. Spróbujmy z fioletem, łącząc poduszki i nadruki. Rezultatem jest naprawdę wesołe i wyrafinowane otoczenie. Pomysłem może być również stworzenie boazerii kontrastującej z kolorem ściany, wokół stołu jadalnego lub kącika do pracy, aby uczynić go wyjątkowym lub wprowadzić żywą nutę z tapetą, która podkreśla mebel lub przestrzeń trochę anonimową.

Nowe tekstury w Twoim salonie

Nie masz szansy lub czasu na dokonanie wielkich zmian? W takim przypadku właściwym rozwiązaniem są tekstylia. Po prostu zmień poduszki sofy, aby wyglądała jak nowa! Wybierz wkładki w tym samym odcieniu, ale w różnych odcieniach, razem dadzą efekt harmonii i ruchu. Zawsze pamiętaj o kolorze i jakimś innym elemencie, przedmiocie, obrazie, a nawet o zasłonach, Pamiętaj jednak, aby były przewiewne i lekkie. Wreszcie, sam miękki dywan jest w stanie zmienić całe otoczenie, nadając ciepło i osobowość Twojemu nowemu salonowi.

Szczegóły, które robią różnicę

Możesz nadać ostateczny szlif dzięki niewielkim, ale imponującym interwencjom. Przede wszystkim światło. Dobrze doświetl każdy zakątek pomieszczenia, wybierając nowe lampy o czystym designie, ale o mocnym charakterze, lepiej skoordynowane. Atmosfera jest bardziej relaksująca z dużą ilością lamp podłogowych lub stołowych, niż mocnego światła na suficie. Następnie uatrakcyjnij wejście jednym lub kilkoma połączonymi ze sobą lustrami i zmień obrazy, zastępując je czymś, co pasuje do nowego stylu i nowych kolorów. Wreszcie, znajdź odpowiednie miejsce do umieszczenia roślin. Nie ma nic lepszego od życia i harmonii w środowisku z roślinami w pięknych donicach ozdobnych!

Dzięki tym wskazówkom możesz rozpocząć rewolucję w swoim salonie. A jeśli uważasz, że masz za mało miejsca na zmiany, zajrzyj do innych naszych artykułów. Z pewnością znajdziesz tam inne bardzo przydatne pomysły. Pokaż nam wszystkim, jak poszło!

Dodaj komentarz