Donice aluminiowe i ich właściwości

0

Aluminium stanowi składnik 8% skorupy ziemskiej, jest drugim metalem, jeśli chodzi o zakres zastosowań. Jest zdecydowanie lżejszy od stali. Ciężar elementu wykonanego z aluminium ma jedynie 1/3 wagi elementu wykonanego ze stali.

aluminium

donice z aluminium

Obecnie trudno byłoby nam wyobrazić sobie przemysł samochodowy bez udziału aluminium. Metal znacząco wpływa na redukcję masy pojazdów i przyczynia się do obniżenia zużycia paliwa i emisji spalin z zachowaniem parametrów bezpieczeństwa konstrukcji. Aluminium doskonale przewodzi prąd elektryczny i posiada bardzo dobrą odpornością na korozję oraz posiada dobry wskaźnik jakości do ciężaru. Dzięki swoim zdolnościom metal ten ma zastosowanie we wszystkich sektorach przemysłu.

Zastosowanie aluminium

Aluminium to obok stali jeden z najczęściej stosowanych metali w budownictwie do produkcji kształtowników, blach czy okien. Jest plastycznym, łatwym do przetwarzania, umożliwiającym wytworzenie dowolnego kształtu, lekkim i wytrzymałym metalem o srebrzystej barwie. Dzięki wielu pozytywnym cechom jest wykorzystywany do produkcji donic, które są odporne na światło słoneczne (deszcz, śnieg, wiatr, silne promieniowanie słoneczne) oraz pleśń i grzyby. Donice z aluminium są łatwe do utrzymania w czystości, jednak do ich pielęgnacji nie należy używać środków na bazie kwasu czy octu. Aluminium posiada wiele właściwości, które są umiejętnie wykorzystywane w procesach projektowania i wytwarzania produktów, czyniąc ten materiał bardzo atrakcyjnym ze względów konstrukcyjnych.

Donice z aluminium

Donice na stelażu, to jedna z form zastosowania blachy i kształtownika z aluminium. To krzyk mody ostatnich czasów, kwiaty czy krzewy prezentowane na wysokości wzroku są zauważalne i wyróżniają się na tle innych mebli, które stanowią kompleksowy wystrój naszego salonu czy też przestrzeni biurowej. Doskonale prezentują się również w ogrodzie, jak na tarasie i wewnątrz innych pomieszczeń. To rozwiązanie polecane dla miłośników nieoczywistych form w dekoracjach użytkowych. Donice z aluminium są pokrywane powłoką antykorozyjną i malowane proszkowo na dowolne kolory z palety RAL. Bogactwo kolorów, rodzajów i gabarytów to cechy donic aluminiowych, które od jakiegoś czasu wkraczają na rynek.

Nie potrzebują dodatków, już same w sobie są wyrazistym elementem dekoracyjnym i pozwalają tworzyć niezwykle ciekawe wizualizacje. Rośliny wyeksponowane w donicach aluminiowych nabierają niezwykle szlachetnego obrazu, a zaprojektowane w stylu minimalistycznym cechują się prostotą i funkcjonalnością.

Target Directory .com

Dodaj komentarz